Sofer TIR Comunitate

Acasa > Transport/Logistica

Sofer TIR Comunitate in Germania

Angajam pe termen lung soferi TIR, cu si fara experienta. Cerem si oferim seriozitate.

Oferta (bonusuri, beneficii):

​- Prima de instalare in valoare de 200 euro/net. (se acorda cu respectarea unor termene).
- Venituri minime garantate intre 2100 euro si 2200 euro pentru o luna intreaga lucrata pe comunitate(cumulat salariul + diurna). Venitul net/luna poate depasi 2400 euro, prin aplicarea bonificatiilor. (Bonusuri pentru performante; Bonus pentru cazul in care efectueaza curse cu mai multe incarcari/descarcari; Bonus pentru curse cu marfa ADR, marfuri generale/colete).
- Transportul de la Sf. Gheorghe la locul de preluare a camioanelor si retur este gratuit, fiind asigurat de firma cu microbuzele proprii.
- Se asigura parcare gratuita si pazita la Sf. Gheorghe pentru autoturismele proprii.
- Conditii de munca excelente, autovehicule MAN noi (fabricatie 2016/2017), echipate cu frigider, clima, sisteme automate de plata a taxelor de drum, sisteme moderne de comunicatie prin satelit, telefon mobil.

Candidatul ideal:

- posesor permis conducere categoria C+E;
- posesor atestat transport marfuri generale;
- atestatul ADR constituie avantaj;
- fara antecedente penale si rutiere grave;
- experienta in conducerea autovehiculelor de transport marfuri pe teritoriul CE, constituie avantaj;
- card pentru tahograf digital;
- seriozitate si responsabilitate;
- disponibilitate de lucru pentru perioade de 8 saptamani pe teritoriul CE.

Formam soferi fara experienta (in limita locurilor disponibile).
Persoanele interesate trebuie dea dovada de seriozitate si responsabilitate, sa posede permis de conducere categoria C+E, atestat transport marfuri generale, atestat ADR, card pentru tahograf digital, fara antecedente penale si rutiere grave, disponibilitate de lucru pentru perioade de aproximativ 8 saptamani pe teritoriul CE urmate de 2 saptamani de odihna.

Oferta pentru formarea soferilor fara experienta:
- perioada de initiere/formare: 1-3 luni de zile.
- venituri medii intre 850-1000 euro/luna in perioada de formare (cumulat salariul + diurna)
- pentru a beneficia de programul de formare, candidatii isi asuma angajamentul sa lucreze o perioada minima la Int Transporte Popovici.
Descrierea jobului
Persoanele incadrate in functia de sofer efectueaza transport rutier de marfuri pe teritoriul CE. Un circuit pe comunitate dureaza aproximativ 8 saptamani, urmate de 2 saptamani de odihna acasa.

Rugam persoanele interesate sa transmita CV-urile la adresa angajari@trans-popovici.ro.

Relatii la tel. 0267 / 312988.

Interviurile pentru angajare se sustin in orice zi de luni pana vineri intre orele 9-16, la punctul de lucru al societatii situat in jud. Covasna pe DJ 103 B (Ozun – Chilieni) km 30 + 05.

> 2000 EURO / luna

Jobs-EU

Jobs-eu.com nu este responsabil pentru continutul acestui anunt